برد کرامب چیست و چه کاربردی دارد؟


برد کرامب چیست و چه کاربردی دارد؟

برد كرامب چيست؟

برد كرامب در واقع مسير طي شده و نقشه ي رسيدن از صفحه اصلي سايت به صفحات داخلي است. و مكان مطلب يا هر صفحه اي در سايت را نمايش مي دهد. برد كرامب معمولا بالاي هر صفحه قرار داده مي شود.

كاربرد برد كرامب چيست؟

وقتي كاربري وارد صفحه اي از سايت شما مي شود ممكن است فراموش كند كه از چه بخشي به اين مطلب دسترسي پيدا كرده است در صورتيكه صفحه داراي برد كرامب باشد، به راحتي مي تواند با ديدن اين نقشه تشخيص دهد كه از چه مسيري وارد آن صفحه شده است. در واقع برد كرامب سايت شما را كاربر پسند و با user friendly مي كند.

كاربرد برد كرامب در سئو چيست؟

به چند دليل برد كرامب براي سئوي سايت مفيد مي باشد:

١- وقتي كاربري مطلبي را در گوگل جستجو مي كند و مطلبي از سايت شما در نتيجه ي گوگل نمايش داده مي شود و كاربر وارد لينك آن مي شود، در واقع كاربر وارد صفحه اصلي سايت شما نشده بلكه وارد يك صفحه داخلي از سايت شما شده است. كاربر با مشاهده برد كرامب مي تواند تشخيص دهد كه اين مطلب در چه مسيري از سايت شما وجود دارد و در صورت مفيد بودن مطلب در جستجوهاي بعدي به جاي جستجو در گوگل مستقيم وارد سايت شما مي شود و به مسيري كه در برد كرامب ديده بود مي رود. همچنين وجود برد كرامب بعد از ورود به سايت شما از طريق جستجو در گوگل به كاربر حس خوبي مي دهد چرا كه برد كرامب همچون يك راهنما او را راهنمايي مي كند. اين مورد باعث مي شود تا سرچ مستقيم سايت شما افزايش يابد كه براي سئوي سايت مي تواند مفيد باشد.

٢- كاربراني كه از نتيجه جستجو در گوگل وارد سايت شما شده اند، چنانچه آن صفحه داراي برد كرامب باشد شايد براي مشاهده مطالب مشابه با مطلب مورد نظرشان وارد گروه آن مطلب شوند كه در برد كرامب نمايش داده مي شود. اين كار باعث مي شود تا بازديد صفحات داخلي شما در بخش هاي ديگر سايت افزايش يابد كه در نتيجه روي سئوي سايت شما اثر مثبتي دارد.

٣- خود گوگل نيز داشتن برد كرامب را براي سايت امتياز حساب مي كند و آن را در سئو در نظر مي گيرد و به سايت شما اولويت مي دهد.

 

نویسنده: نرگس حسینی

تگ ها

نظر دهید

Captcha
آیا می توانم به شما کمک کنم؟