ریدایرکت301 چیست؟


ریدایرکت301 چیست؟

ریدایرکت301 (Redirect301) در واقع هدایت یا انتقال دائمی آدرس يك صفحه به آدرسي ديگر در سايت است.

ريدايركت301 بار اول از یک URL به یک URL دیگر انجام می‌شود و سپس دفعات بعدي بدون عمل ريدايركت به URL جديد هدايت مي شود. و کاربران و ربات‌ها را برای همیشه به آدرسی غیر از آنچه کاربر در مرورگر خود تایپ کرده و يا آدرسي كه قبلا در موتور جستجو (مانند گوگل) ايندكس شده است، انتقال می‌دهد.

کاربردهای ریدایرکت301 چیست؟

با استفاده از ریدایرکت 301 می‌توان تمام URLهای مختلف که برای یکی از صفحات سایت‌ وجود دارد را مدیریت کرد و همه این صفحات را به صفحه هدف خود انتقال داد تا موتورهای جستجو تمام این آدرس‌ها را تحت عنوان یک صفحه بشناسند و رتبه‌بندی کنند. یعنی کلیه صفحات داخل دامنه قبلی به‌صورت دائمی به دامنه جدید منتقل‌ مي شود.

از كاربردهاي مهم ریدایرکت301 مي توان به اين مورد اشاره كرد كه اعتبار بک لینک‌های صفحه قدیمی را به صفحه جدید منتقل می‌کند که اصطلاحا Link juice گفته مي شود.

همچنين در سئو اهميت ويژه اي پيدا مي كند، زماني كه شما آدرس صفحه اي از سايت خود را كه قبلا ايندكس شده است تغيير مي دهيد؛ با نوشتن ريدايركت 301 براي اين صفحات علاوه بر اين كه كاربران با ورود به لينك سايت شما در نتايج سرچ موتور جستجو با خطا مواجه نمي شوند، به مرور زمان هم آدرس ايندكس شده به آدرس جديد تغيير مي يابد و در نتيجه سايت در موتورهاي جستجو افت رتبه پيدا نمي كند.

 

نویسنده: نرگس حسینی

تگ ها

نظر دهید

Captcha
آیا می توانم به شما کمک کنم؟