نماد اعتماد الکترونیک یا enamad چیست؟


نماد اعتماد الکترونیک یا enamad چیست؟

ای نماد (e-namad) و یا نماد اعتماد اعتماد الکترونیک، نشانی است که از طرف سازمان اعتماد الکترونیک وابسته به وزارت صنعت معدن و تجارت به فروشگاه های اینترنتی مورد تایید و معتبرداده می شود.

سایت ها بر چه اساسی ای نماد (e-namad) می گیرند؟

سازمان اعتماد الکترونیک بعد از بررسی سایت درخواست دهنده ی نماد اعتماد الکترونیک، چنانچه سایت محتوای سالمی داشته باشد و محصولاتی که عرضه می کنند به لحاظ قانونی مشکلی نداشته باشند و قیمت ها واقعی باشد و سایت قصد کلاهبرداری نداشته باشد این نماد را به آن سایت اعطا می کند.

به صورت کلی وب سایت هایی که تابع قوانین کشور باشند و مشکلی نداشته باشند به راحتی می توانند این نماد را کسب کنند.

چرا باید برای سایت خود ای نماد (e-namad) بگیریم؟

مهم ترین دلیلی که شما باید برای سایت خود نماد اعتماد الکترونیک داشته باشید این است که اعتماد کاربران جلب نمایید تا آن ها بتوانند با خیالی آسوده و مطمئن از سایت شما خرید نمایند. چرا که سایتی که نماد اعتماد داشته باشد قطعا تحت نظر قوانین کشور عمل می کند و اگر از آن تخطی کند به راحتی می توان مسئولان آن را پیدا کرد تا مورد مواخذه قرار بگیرند.

برای گرفتن درگاه بانکی حتما باید ای نماد (e-namad) داشته باشم؟

این مورد یکی دیگر از دلایلی است که شما را ملزم به داشتن ای نماد می کند! چنانچه شما بخواهید برای سایت خود درگاه پرداخت بانکی بگیرید باید حتما ابتدا برای e-namad اقدام نمایید. زیرا درگاه بانکی تنها به سایت هایی داده می شود که نماد اعتماد داشته باشند. پس هرگز برای گرفتن درگاه از گرفتن نماد اعتماد فرار نکنید چون به محض درخواست شما برای درگاه بانکی داشتن نماد اعتماد برای سایت شما از بانک مربوطه پیگیری می شود. به علاوه همان گونه که گفته شد روند درخواست نماد اعتماد الکترونیک چنانچه شما در سایت خود قانونمند بوده باشید به هیچ وجه کار مشکل و سختی نیست.

در مطلبی دیگر در سایت چگونگی درخواست e-namad را توضیح داده ایم. 

تگ ها

نظر دهید

Captcha
آیا می توانم به شما کمک کنم؟