سه ویژگی جدید گوگل برای کاربران


سه ویژگی جدید گوگل برای کاربران

همه ما تا به حال جستجوهایی در مورد تلفظ یک کلمه انجام داده ایم و یا از گوگل ترانسلیت برای ترجمه لغات استفاده کرده ایم, گوگل در آپدیت جدید خود ویژگی های جالبی را برای کاربران فراهم کرده که در ادامه به آن ها می پردازیم.

ویژگی اول: ارائه بازخورد(فیدبک)گوگل درباره تلفظ کلمات

Goole search  ویژگی جدیدی را راه اندازی کرده است که به کاربران اجازه می دهد که تلفظ خود را در مورد کلمات نا آشنا بررسی کنند.

زمانی  که برای تلفظ یک لغت در گوگل جستجو می کنید که معمولا با عبارت  how to pronounce keyword  انجام می شود.علاوه بر مشاهده تلفظ  دکمه ای به نام practice را مشاهده می کنید که با ضربه زدن روی آن و با استفاده از میکروفن قادر به بیان تلفظ خواهید بود. گوگل با استفاده از هوش مصنوعی نحوه تلفظ را آنالیز می نماید و سپس بازخوردی در مورد نحوه مطابقت هر سیلاب با تلفظ ارائه شده توسط گوگل به کاربر اعلام می نماید.

به عنوان مثال ، اگر شما در حال تمرین چگونگی گفتن "quit" هستید، فناوری تشخیص گفتار چگونگی بیان این کلمه را تجزیه و تحلیل می کند  و اگر اشتباهی در تلفظ وجود داشته باشد, بازخوردی دریافت می کنید که به شما برای بهبود تلفظ کمک خواهد کرد .

این ویژگی را گوگل در 14 نوامبر به صورت آزمایشی راه اندازی کرده است و امکان استفاده از آن در حال حاضر فقط  روی موبایل وجود دارد.و برای تلفظ American English words کار می کند, گرچه گوگل گفته است که به زودی تلفظ اسپانیایی کلمات را نیز اضافه خواهد نمود.

 

تلفظ کلمه با استفاده از موتور جستجو گوگل

 

ویژگی دوم: اضافه نمودن تصاویر هنگام استفاده از google translate

گوگل  در حال بهبود ترجمه با استفاده از تصاویر می باشد. به عنوان مثال اگر شما بخواهید کلمه را اسپانیایی به انگلسی ترجمه نمایید تصاویر سیب را نیز همراه ترجمه مشاهده خواهید نمود . گوگل اعلام کرده تصاویری که به همراه ترجمه نمایش داده می شوند فعلا برای زبان انگلیسی و برای کلمات آسان فعال است و قصد گسترده نمودن این ویژگی را در آینده دارد.

ترجه تصویری با استفاده از گوگل ترانسلیت

 

ویژگی سوم: اضافه نمودن تصویر هنگام جستجوی معنی یک کلمه

اگر شما دنبال معنی یک کلمه باشید علاوه بر تعریف تصاویری متناسب با هر تعریف را مشاهده می کنید. به عنوان مثال اگر شما دنبال تعاریف کلمه "boot"هستید زمانی که عبارت define boot در گوگل سرچ می کنید , تصاویر کفش و ضربات ورزشی را مشاهده می کنید.

جستجو در گوگل برای معنی کلمات

تمام ویژگی های افزوده شده به گوگل باعث افزایش مهارت های زبانی کاربران می شود و باعث می شود که گوگل از یک موتور جستجو تبدیل به یک مربی زبان بی نظیر تبدیل شود. پیشنهاد می کنیم که به سراغ گوگل بروید و این ویژگی های جدید را امتحان کنید. اگر تجربه جالبی داشتید می توانید درقسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

 

نویسنده:مریم فرخی

نظر دهید

Captcha
آیا می توانم به شما کمک کنم؟