بامیلو تعطیل شد!


بامیلو تعطیل شد!

چرا بامیلو با آن همه شهرت و قدرت ناگهان تعطیل شد؟

فروشگاه اینترنتی بامیلو از جمله سایت های فروشگاهی بود که به سرعت میان مردم شناخته شد و به شهرت رسید. این فروشگاه اینترنتی در سال 1392 تحت حمایت شرکت IIG یا گروه اینترنت ایران فعالیت خود را آغاز کرد و در ابتدای کار خود توانست محبوبیت زیادی بین کاربران خود به دست آورد و به نحوی آنان را مشتریان وفادار خود سازد. طوری که بحث های زیادی بین مشتریان این فروشگاه با مشتریان دیجی کالا پیش می آمد بر سر اینکه کدام یک بهتر است و از کدام باید خرید کرد!

چرا بامیلو سفارش کاربران را تحویل نمی داد؟

اما این محبوبیت به زودی تبدیل به فرار کاربران شد! فروشگاه بامیلو محصولاتی را که به کاربران خود فروخته بود به آن ها تحویل نمی داد و بعد از چند روز به آن ها پیغام عذرخواهی ارسال می کرد و به دلیل عدم موجود بودن محصول سفارش داده شده سفارش آ ن ها را کنسل می کرد.

این امر یا واقعا به دلیل تمام شدن موجودی محصولات بوده است که در این صورت اصلا موضوع جالب و قابل قبولی از یک فروشگاه اینترنتی معتبر همچون بامیلو نیست چون نشانه ی ضعف در مدیریت و مشکلات برنامه نویسی سایت است که نتوانسته بود محصولات را به تعدادی که موجود است امکان سفارش بدهد!

و یا به اعتقاد برخی کاربران شگرد غیر منصفانه بامیلو برای بالا بردن گردش حساب خود بوده است چرا که به این روش می توانسته محصولات خود را چندین بار بفروشد و گرچه مبلغ آن را بعد از کنسل شدن سفارش عودت می داده است اما گردش حساب خود را بالا می برده است و برای خود اعتبار می خریده!

چه بر سر بامیلو آمد؟

در اسفند ماه سال 1397 مدیر عامل بامیلو شروع به تعدیل نیرو کرد و گفت می خواهد با نیرویی نصف نیرویی که داشت به فعالیت خود ادامه دهد اما رفته رفته تمام نیروهای خود را بیرون کرد و در نهایت در اردیبهشت 1398 بدون هیج اطلاعیه و اعلامیه ای به طور رسمی تعطیل شد و به خاطرات پیوست.

از آن جا که سایت بامیلو یک واسط بین تامین کنندگان و فروشندگان با کاربران و خریداران بود با تعطیل شدنش آن هم در روزهای آخر سال ضرر زیادی به فروشندگانی که از این سایت استفاده می کردند، وارد کرد.

بامیلو جای خود را به اسنپ مارکت داد!

اکنون با جستجوی آدرس سایت بامیلو سایت اسنپ مارکت نمایش داده می شود. گویا IIG که شرکت حامی بامیلو بوده است و با اسنپ و اسنپ فود نیز همکاری داشته است تصمیم گرفته تا تمرکز خود را به روی اسنپ بگذارد و تمایل بیشتری به فروش محصولات زود مصرف سوپر مارکتی دارد!

بامیلو به دیجی کالا باخت؟

با تعطیل شدن بامیلو اکنون کاربران با رغبت بیشتری به سمت دیجی کالا می روند و دیگر تردیدی در انتخاب فروشگاه محبوب اینترنتی ندارند چرا که دیجی کالا تنها فروشگاه محبوب و با قدرت در دنیای وب ایران است. دیجی کالا هم بدون شک با قدرت به فعالیت خود ادامه می دهد تا همچنان قدرتمند میدان باشد.

جهت طراحی سایت شبیه دیجی کالا مقاله "طراحی سایت شبیه دیجی کالا صحیح است؟" را مطالعه نمایید.

نظر دهید

Captcha
آیا می توانم به شما کمک کنم؟